Zwierzaki na okrągło – czyli jak wykorzystać proste kształty w rysowaniu.

| Brak komentarzy
Lubisz rysować na okrągło? Kawałek papieru i piśmidła, to Twoje nieodłączne atrybuty? A może wciąż szukasz kolejnych ćwiczeń i rysunkowych inspiracji, żeby w końcu się tego nauczyć?

 

Brawo Ty!

 

Jeśli jakimś cudem nie zaliczasz się do żadnej z powyższych grup, nic straconego! Mam dla Ciebie kolejną lekcję – z instrukcją i szablonem do pobrania.

 

Co powiesz na to, żeby dosłownie narysować coś na okrągło? A w zasadzie to przy użyciu okręgów?

 

Mówisz, że się piszesz? Świetnie! Zatem piśmidło w dłoń i do dzieła!

 

Zwierzaki, to podobno ten rodzaj rysunków, o które najczęściej dzieci proszą swoich rodziców i bliskich („Mamo, a narysujesz mi kota?”, „Tato, pokażesz mi jak narysować pieska?”), a Ci z kolei pytają o nie wujka Google („jak narysować psa… kota… królika…”). Pewnie niejedna osoba szukała jakiejkolwiek wymówki, żeby tylko tego nie zrobić! Bo przecież nie umiem, ośmieszę się, etc.

 

Nie ma co się stresować, przyspieszać akcję serca i narażać na nadmierną potliwość, kiedy można to znacząco uprościć. Alfabet Wizualny przychodzi tutaj z pomocą – 5 podstawowych kształtów, dzięki którym narysujesz praktycznie wszystko!

 

Wątpisz? A może, co gorsza, nie wierzysz?

 

Pobierz ten szablon, wydrukuj go i rysuj razem z nami! Szybko się przekonasz, że możesz!

 

Tutaj masz instrukcję:
I jak? Chyba nie było tak strasznie, prawda? A może pójdziesz o krok dalej i narysujesz 3 kolejne zwierzaki, na które jest miejsce na szablonie? Trzymam kciuki!

 

 

Wszystkiego rysunkowego!
Jadźka
Ps. Mało Ci? Poprzednią lekcję z 2 sezonu programu My3 znadziesz tutajRysujemy tam Jednorożca!