Jak narysować twarz? Instrukcja + szablon do pobrania.

| Brak komentarzy

 

Jadźka Rysuje pokazuje jak narysowała twarz w programie My3

Myślisz, że narysowanie twarzy jest trudne? A może chcesz ją narysować, ale nie wiesz od czego zacząć? Lub w ogóle się nie podejmujesz tego zadania, bo twarz ma za dużo „trudnych” elementów?

 

Jeśli przynajmniej raz, podczas czytania tego wstępu,  w Twojej głowie pojawiła się odpowiedź twierdząca, czytaj dalej.

 

Ja też kiedyś myślałam, że narysowanie twarzy jest trudne. Że nie potrafię. Że za dużo elementów. Że nigdy mi się nie uda (tak, tak, nie uda!).  A im częściej widziałam idealnie stworzony przez kogoś portret – czy to ze zdjęcia, czy to tworzony na żywo, tym bardziej utwierdzałam się w tym przekonaniu. I nie próbowałam. Bo po co – „I tak mi się przecież nie uda” (sic!).

 

Aż do 2014 roku. Do momentu, w którym poznałam Myślenie Wizualne.

 

Zobaczyłam wtedy, że nie muszę rysować jak inni. Zobaczyłam, że wykorzystując kilka podstawowych kształtów mogę narysować cokolwiek chcę. Ba! Zobaczyłam, że mogę (w końcu!) rysować po swojemu! I że to jest największa wartość – że rysuję po swojemu!

 

Zobaczyłam też, że nie muszę już rysować twarzy tak, jak inni (z taką dokładnością, która odzwierciedli rzeczywistość) i że mogę to zrobić o wiele prościej. W końcu w Myśleniu Wizualnym chodzi o przekazanie jakiejś informacji za pomocą rysunku, a nie tworzenie dzieła sztuki 😉 A że w czasie Zapisu Graficznego (z reguły) nie ma czasu na tworzenie bardzo skomplikowanych rysunków, zaczęłam upraszczać rysowanie twarzy do minimum. I dzisiaj, do narysowania twarzy, z przyjemnością wykorzystuję litery. Pomyślisz: „Litery?” . Sprawdź to tutaj, jak pokazuję tę metodę w pierwszym sezonie programu MY3.

 

W końcu przekonałam się, że za pomocą liter, czy podstawowych kształtów, mogę stworzyć niezliczoną ilość postaci. I mieć ogromną frajdę z ich tworzenia! Spróbuj, a zobaczysz jaka to niezła zabawa!

 

Słucham? Nadal wątpisz w to, że Ty też tak możesz? To zobacz to.

 

Jadźka Rysuje twarz w programie My3


Jak Ci się podoba taki szablon? Myślisz, że z jego pomocą narysujesz twarz? Tak? To pobierz go tutaj, wydrukuj i rysuj z nami! Instrukcję masz poniżej 😉

 

 

I jak? Nadal myślisz, że narysowanie twarzy jest trudne?

 

Wszystkiego rysunkowego!
Jadźka